logo

OKNA ENERGOOSZCZĘDNE

Masz pytania?

Zadzwoń do nas

  • email biuro@twojeokno.eu
  • phone +48 61 436 60 70

żaluzje fasadowe, wieczorek, twoje okno, września

Typ C 65, C 80, S 70, F 80, Z 90

Żaluzje fasadowe zwane także zewnętrznymi są nowoczesnym, ergonomicznym i eleganckim wyrobem mocowanym na zewnątrz fasady budynku. Ich stosowanie powoduje znaczne oszczędności w zużyciu energii niezbędnej do klimatyzowania przesłanianych pomieszczeń. Jednym z głównych elementów żaluzji fasadowych są poziome aluminiowe lamele. Występują w trzech szerokościach: 65, 80 mm (profil o przekroju poprzecznym w kształcie litery C) i 90 mm (profil o przekroju poprzecznym w kształcie litery Z). Lamele żaluzji zawieszone są na drabinkach poliestrowych, mocowanych do łożysk rynny górnej przy pomocy spinek. Można je podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia, co pozwala na regulowanie dostępu światła i ciepła do wnętrza pomieszczeń. W celu zabezpieczenia żaluzji przed działaniem wiatru, lamele aluminiowe mają prowadzenie boczne w postaci prowadnicy lub linki ze stali nierdzewnej w osłonie z PCV. W rynnie górnej mieści się przekładnia sterująca kątem ustawienia lameli. Żaluzje są sterowane od wewnątrz pomieszczenia ręcznie (przy pomocy mechanizmu korbowego) lub elektrycznie (przy pomocy silnika elektrycznego 230 V, który umieszczony jest w rynnie górnej). Wysokość pakietu złożonych lameli w pozycji podciągniętej jest różna w zależności od typu żaluzji i jej wysokości.
Ta wielkość jest istotna z punktu widzenia architektonicznego, bowiem zwykle należy zostawić odpowiednio dużo miejsca nad oknem, tak, aby zmieścić cały pakiet lamel. Górna część żaluzji jest często zasłaniana elewacją lub zamknięta przez specjalnie dobrane osłony. Maksymalne wymiary żaluzji różnią się w zależności od typu. Należy przyjąć ze jest to około 4000 x 4000 mm. Sterowanie żaluzjami można łączyć z sobą w zespoły, tzw. żaluzje zespolone.
Jest to rozwiązanie korzystne z ekonomicznego punktu widzenia gdyż jeden silnik może sterować dwoma lub większą liczbą żaluzji (max. 20m² żaluzji). Ciężar własny żaluzji wynosi średnio 2-3 kg na m²  i nie stanowi istotnego obciążenia dla konstrukcji budynku. Lamele żaluzji pokryte są farbą poliestrową odporną na działanie warunków atmosferycznych i są dostępne w standardowym kolorze wg palety RAL, typ C65, C80 i Z90 w kolorach 9006, 9007, 7016, 9016, VSR-240, a typ F80 w kolorach 9006, 9007, 7016. Istnieje możliwość  zamówienia niestandardowych kolorów z palety RAL po wcześniejszym uzgodnieniu indywidualnych warunków realizacji zamówienia. Ze względu na różne techniki lakierowania dopuszczalne są niewielkie odchylenia od kolorów z palety RAL.

Oznaczenie:
C 65 – lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery C o szerokości 65 mm
C 80 – lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery C o szerokości 80 mm
Z 90 – lamela o przekroju poprzecznym w kształcie litery Z o szerokości 90 mm
F 80 – lamela o przekroju płaskim w kształcie litery C o szerokości 80 mm


 
Warianty konstrukcyjne żaluzji fasadowych
prowadzenie lameli i sterowanieC 65C 80Z 90F 80
linkataktaknietak
prowadnicetaktaktaktak
elektrycznetaktaktaktak
ręcznetaktaktaktak

Typy żaluzji fasadowych
                                                       

Gama kolorystyczna lameli

Projekt i realizacja: www.HEDRYCH.pl